O MINISTRSTVU

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport 

Masarykova 16

1000 Ljubljana

e-pošta: gp.mizs(at)gov.si

 

telefon:

(01) 400 5200

(01) 478 4600 (Kotnikova 38)  

 

telefaks:

01 400 5321

01 478 4719 (Kotnikova 38)

 

 

Uradne ure ministrstva

  • ponedeljek in petek od 9.00 ure do 12.00 ure
  • sreda od 9.00 ure do 12.00 ure in od 14.00 ure do 16.00 ure

Uradne ure organa v sestavi Inšpektorat RS za šolstvo in šport

  • ponedeljek in sreda od 9.00 ure do 11.00 ure

    Uradne ure po telefonu in elektronskih medijih:
  • ponedeljek, torek, sreda in četrtek od 9.00 ure do 15.30 ure,
  • petek od 9.00 do 14.30 ure

Poslovni čas ministrstva in organov v sestavi:

    • ponedeljek, torek, sreda in četrtek od 9.00 ure do 15.30 ure
    • petek od 9.00 ure do 14.30 ure

 

Logotip ministrstva

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport opravlja upravne in strokovne naloge na področjih predšolske vzgoje, osnovnošolskega izobraževanja, osnovnega glasbenega izobraževanja, nižjega in srednjega poklicnega ter srednjega strokovnega izobraževanja, srednjega splošnega izobraževanja, višjega strokovnega izobraževanja, izobraževanja otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami, izobraževanja odraslih, visokošolskega izobraževanja, znanosti, ter športa.

 

 

Dosedanji ministri za izobraževanje in šport

  • Dr. Peter Vencelj, Republiški komite za vzgojo in izobraževanje ter telesno kulturo (16. maj 1990 - 22. junij 1990), Republiški sekretariat za vzgojo in izobraževanje ter telesno kulturo (23. junij 1990 - 27. junij 1991), Ministrstvo za šolstvo in šport (28. junij 1991 - 14. maj 1992)

  • Dr. Slavko Gaber, Ministrstvo za šolstvo in šport (14. maj 1992 - 25. januar 1993)

  • Dr. Slavko Gaber, Ministrstvo za šolstvo in šport (25. januar 1993 - 27. februar 1997)

  • Dr. Slavko Gaber, Ministrstvo za šolstvo in šport (27. februar 1997 - 29. julij 1999)

  • Dr. Pavel Zgaga, Ministrstvo za šolstvo in šport (29. julij 1999 - 7. junij 2000)

  • Dr. Lovro Šturm, Ministrstvo za šolstvo in šport (7. junij 2000 - 30. november 2000)

  • Dr. Lucija Čok, Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport (30. november 2000 - 19. december 2002)

  • Dr. Slavko Gaber, Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport (19. december 2002 - 3. december 2004)

  • Dr. Milan Zver, Ministrstvo za šolstvo in šport (3. december 2004 - 21. november 2008)

  • Dr. Igor Lukšič, Ministrstvo za šolstvo in šport (21. november 2008 - 10. februar 2012)

  • Dr. Žiga Turk, Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport (10. februar 2012 - 20. 3. 2013)

  • Dr. Jernej Pikalo, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (20. marec 2013 - )

 

Dosedanji ministri, pristojni za znanost

  • Dr. Peter Tanzig, predsednik Republiškega komiteja za raziskovalno dejavnost in tehnologijo (16. maj 1990 - 22. junij 1990), Republiški sekretariat za raziskovalno dejavnost in tehnologijo (23. junij 1990 - 27. junij 1991), Ministrstvo za znanost in tehnologijo (28. junij 1991 - 14. maj 1992)

  • Dr. Peter Tanzig, Ministrstvo za znanost in tehnologijo (14. maj 1992 – 25. januar 1993)

  • Dr. Rado Bohinc, Ministrstvo za znanost in tehnologijo (25. januar 1993 - 31. januar 1996)

  • Dr. Andrej Umek, Ministrstvo za znanost in tehnologijo (31. januar 1996 - 27. februar 1997)

  • Dr. Alojzij Marinček, Ministrstvo za znanost in tehnologijo (27. februar 1997 – 7. junij 2000)

  • Dr. Alojzij Marinček, Ministrstvo za znanost in tehnologijo (7. junij 2000 - 30. november 2000)

  • Dr. Lucija Čok, Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport (30. november 2000 - 19. december 2002)

  • Dr. Slavko Gaber, Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport (19. december 2002 - 3. december 2004)

  • Dr. Jure Zupan, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (3. december 2004 - 6. september 2007)

  • Mojca Kucler Dolinar, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (1. oktober 2007 - 21. november 2008)

  • Gregor Golobič,  Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (21. november 2008 - 16. junij 2011)

  • Dr. Igor Lukšič, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (16. junij 2011 - 10. februar 2012)

  • Dr. Žiga Turk, Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport (10. februar 2012 – 20. 3. 2013)

  • Dr. Jernej Pikalo, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (20. marec 2013 - )